Akademia Programowania na konferencji Geecon 2014

W maju tego roku Akademia Programowania była uczestnikiem konferencji GeeCON 2014 – jednej z największych tego typu imprez poświęconych programowaniu, a organizowanych w naszym kraju.

GeeCON poświęcona jest technologiom związanym przede wszystkim z językiem Java, ale obecnie stała się także forum służącym wymianie doświadczeń, rozmowom na temat kierunków, w jakich zmierzają nowoczesne technologie, trendom, jakie pojawiają się w językach programowania, ale i programistycznym nowinkom. Tegoroczna – szósta – edycja zgromadziła wielu uczestników, którzy wysłuchać mogli w unikalnej atmosferze ponad siedemdziesięciu pięciu światowej klasy prelegentów.

Jako uczestnicy konferencji, także my mieliśmy przyjemność uczestniczenia w pasjonujących wykładach na temat nowoczesnych, innowacyjnych i odkrywczych narzędzi, platform i języków dedykowanych programistom.

W czasie jednego z wykładów mieliśmy okazję zapoznać się z takimi nowościami na rynku, jak programowalny, humanoidalny NAO robot, stworzony przez francuską firmę Aldebaran.

NAO robot jest niezwykle interesującą platformą badawczą, która może być również sympatycznym towarzyszem czy asystentem. NAO zdolny jest do wykonywania szerokiego zakresu ruchów (chodzi, siada, wstaje, gra w piłkę i tańczy), a programowanie go pozwala na pracę z innowacyjnymi narzędziami programistycznymi i otwiera przed osobami pracującymi z nim fascynujący świat robotów humanoidalnych.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *