Akademia Programowania rozpoczyna współpracę z jedną z największych konferencji programistycznych dla dzieci na świecie: Devoxx4Kids

W ostatnim artykule informowaliśmy o uczestnictwie Akademii Programowania na konferencji  GeeCon 2014 – jednym z największych wydarzeń programistycznych w naszym kraju.

Jednak najbardziej owocny okazał się dla nas wykład „Introducing Programming to Kids”, w czasie którego mieliśmy okazję poznać Aruna Gupta. Jest on jednym z głównych organizatorów konferencji Devoxx4Kids. Ta otwarta konferencja programistyczna dla dzieci ma na celu umożliwienie najmłodszym kontaktu z programowaniem poprzez zabawę oraz wspomaganie szeroko pojętej edukacji komputerowej, a także szerzenie wiedzy o wartości tego rodzaju aktywności wśród nauczycieli i rodziców. W czasie konferencji dzieci mogą brać udział w warsztatach – grupy są podzielone według wieku, a opiekunowie mogą wysłuchać przeznaczonych dla nich wykładów.

Po dłuższej rozmowie, jaką przeprowadziliśmy z Arunem Gupta tuż po wykładzie, stwierdziliśmy, że jest to fantastyczna idea! Od słów szybko przeszliśmy do czynów i zdecydowaliśmy się zorganizować nową edycję tej konferencji u nas w Krakowie!

jacek-majchrzak-i-arun-gupta-na-geecon

Jak tylko dogramy niezbędne szczegóły, ogłosimy to na naszej stronie, więc już wkrótce zamieścimy dalsze informacje na ten temat!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *