Akademia Programowania rozpoczyna współpracę z jedną z największych konferencji programistycznych dla dzieci na świecie: Devoxx4Kids

W ostatnim artykule informowaliśmy o uczestnictwie Akademii Programowania na konferencji  GeeCon 2014 – jednym z największych wydarzeń programistycznych w naszym kraju.

Jednak najbardziej owocny okazał się dla nas wykład „Introducing Programming to Kids”, w czasie którego mieliśmy okazję poznać Aruna Gupta. Jest on jednym z głównych organizatorów konferencji Devoxx4Kids. Ta otwarta konferencja programistyczna dla dzieci ma na celu umożliwienie najmłodszym kontaktu z programowaniem poprzez zabawę oraz wspomaganie szeroko pojętej edukacji komputerowej, a także szerzenie wiedzy o wartości tego rodzaju aktywności wśród nauczycieli i rodziców. W czasie konferencji dzieci mogą brać udział w warsztatach – grupy są podzielone według wieku, a opiekunowie mogą wysłuchać przeznaczonych dla nich wykładów.

Po dłuższej rozmowie, jaką przeprowadziliśmy z Arunem Gupta tuż po wykładzie, stwierdziliśmy, że jest to fantastyczna idea! Od słów szybko przeszliśmy do czynów i zdecydowaliśmy się zorganizować nową edycję tej konferencji u nas w Krakowie!

jacek-majchrzak-i-arun-gupta-na-geecon

Jak tylko dogramy niezbędne szczegóły, ogłosimy to na naszej stronie, więc już wkrótce zamieścimy dalsze informacje na ten temat!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *