DevoxxKids 2017 ICE Kraków Congress Center

Konferencja DevoxxKids

Dnia 24.06.2017 roku w ICE Kraków Congress Center odbyła się długo wyczekiwane wydarzenie, Devoxxkids Kraków 2017. Była to jednodniowa konferencja programistyczna dla dzieci. Był to jednodniowy event prowadzony w ramach Devoxx4kids, który w tym roku odbył się równocześnie z swoim odpowiednikiem dla dorosłych, Devoxx Poland.
Organizacją przedsięwzięcia zajęła się Akademia Programowania wspólnie z Devoxx.
Cała konferencja miała charakter szkoleniowo – edukacyjny. Dzieci brały udział w warsztatach prowadzonych przed wychowawców Akademii oraz firm zaprzyjaźnionych o podobnych charakterze.

Dzieci biorące udział w konferencji miały okazję poznać świat programowania w sposób bardzo przystępny dla ich wieku. Najmłodsi “programiści” uczestniczyli w różnych grach i zabawach wymagających ruchu.
Wiele frajdy przysporzyło najmłodszym odkrywanie przy pomocy gry maincraft zasady działania różnych mechanizmów codziennego użytku.
Nie zabrakło też zajęć dla artystów – zajęcia prowadzone z grafiki komputerowej pozwoliłyby wypełnić nie jedną galerię sztuki 🙂 Dla trochę starszych dzieci przeznaczone były zajęcia z podstaw kodowania, na których z pomocą cierpliwych opiekunów powstawały gry i animacje.
Akademia czuwała by młodym programistą nie zabrakło energii w trakcie warsztatów, zapewniając poczęstunek między kolejnymi warsztatami.
Pod koniec wszystkie dzieci opuszczały konferencje z uśmiechami na twarzy – z rozbudzoną wyobraźnią chciały jak najszybciej pochwalić się nowymi umiejętnościami przed rodzicami.

Widzimy się już za rok, mamy nadzieję, że nasza devoxxowa rodzina nieustannie będzie się powiększać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *