DevoxxKids 2017 ICE Kraków Congress Center

Konferencja DevoxxKids

Dnia 24.06.2017 roku w ICE Kraków Congress Center odbyła się długo wyczekiwane wydarzenie, Devoxxkids Kraków 2017. Była to jednodniowa konferencja programistyczna dla dzieci. Był to jednodniowy event prowadzony w ramach Devoxx4kids, który w tym roku odbył się równocześnie z swoim odpowiednikiem dla dorosłych, Devoxx Poland.
Organizacją przedsięwzięcia zajęła się Akademia Programowania wspólnie z Devoxx.
Cała konferencja miała charakter szkoleniowo – edukacyjny. Dzieci brały udział w warsztatach prowadzonych przed wychowawców Akademii oraz firm zaprzyjaźnionych o podobnych charakterze.

Dzieci biorące udział w konferencji miały okazję poznać świat programowania w sposób bardzo przystępny dla ich wieku. Najmłodsi “programiści” uczestniczyli w różnych grach i zabawach wymagających ruchu.
Wiele frajdy przysporzyło najmłodszym odkrywanie przy pomocy gry maincraft zasady działania różnych mechanizmów codziennego użytku.
Nie zabrakło też zajęć dla artystów – zajęcia prowadzone z grafiki komputerowej pozwoliłyby wypełnić nie jedną galerię sztuki 🙂 Dla trochę starszych dzieci przeznaczone były zajęcia z podstaw kodowania, na których z pomocą cierpliwych opiekunów powstawały gry i animacje.
Akademia czuwała by młodym programistą nie zabrakło energii w trakcie warsztatów, zapewniając poczęstunek między kolejnymi warsztatami.
Pod koniec wszystkie dzieci opuszczały konferencje z uśmiechami na twarzy – z rozbudzoną wyobraźnią chciały jak najszybciej pochwalić się nowymi umiejętnościami przed rodzicami.

Widzimy się już za rok, mamy nadzieję, że nasza devoxxowa rodzina nieustannie będzie się powiększać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *