Gdzie programista może szukać pracy (za granicą)?

Fakt o dużym zapotrzebowaniu na programistów na rynku pracy jest ogólnie znany od kilku lat. Trochę mniej osób zdaje sobie sprawę tego, że nie mowa tu wyłącznie o naszym krajowym rynku, ale problemie dotyczącym całego globu. Z niedoborem rąk do pracy w sektorze programistycznym spotykają się nawet takie kraje jak Japonia czy Stany Zjednoczone. Programista jest zawodem międzynarodowym, z tego powodu nie ma problemy z potrzebą nabywania nowych umiejętności w zależności od docelowego kraju zatrudnienia. Do tego coraz większe możliwości pracy zdalnej w sektorach IT sprawią, że patrząc przyszłościowo, nie musimy zwracać uwagi na wyłącznie nasz, krajowy rynek pracy. Inne państwa także potrzebują koderów (a swoją drogą Polscy są niezwykle cenieni ze względu na umiejętności) i to właśnie tam, można trafić w doskonale płatną ciekawą niszę. Oto kraje, które w tej chwili borykają się z problemem niedoboru programistycznej kadry, a jednocześnie pozwalają na „ciekawy” poziom wynagrodzeń.

Australia.

Miejsce daleko od Polski, ale zarobki mogą nam wynagrodzić niedogodności, związane z podróżami w odwiedziny do bliskich. Przeciętny web developer na kangurzym lądzie zarabia pomiędzy 14 a 30 tysięcy złotych. Do tego szacuje się, że w 2023 roku, niedobór programistów na rynku dosięgnie około 100 tysięcy stanowisk pracy.

Japonia.

W kraju kwitnącej wiśni wskazuje się na to, że za około dekadę będzie problem z obsadzeniem ponad 800 tysięcy miejsc pracy. Japonia pomimo olbrzymiego rozwoju technologicznego, który jest widoczny na każdym kroku, cały czas potrzebuje programistów. Nie da się ukryć, że są tam doceniani. Przeciętny programista otrzymuje zarobki w wysokości 20-30 tysięcy złotych, a ci najbardziej wykwalifikowani potrafią otrzymywać pensję nawet wysokości 70 tysięcy złotych. Jednak należy pamiętać, że Japonia to jeden z najdroższych krajów.

Wielka Brytania.

Od kilku lat, na brytyjskich rynkach pojawia się rocznie nawet do 1,5 miliona ofert pracy dotyczących programistów. Biorąc pod uwagę bliskość kraju i połączenia lotnicze, Wielka Brytania może stać się świetnym miejscem dla naszych rodaków, którzy chcą pracować zdalnie, nie opuszczając Polski, a jednocześnie nie jest dla nich problemem, co jakiś czas wybrać się tam w celach biznesowych. Przeciętna pensja programisty w Anglii to około 20 tysięcy złotych,

Holandia.

Spokojne, melancholijne państwo tulipanów. Jednocześnie tylko w samym Amsterdamie jest „olbrzymie ciśnienie” na programistów i wypada nawet 26 ofert pracy na jednego juniora. Nie ma może stałych widełek zarobkowych technologicznych specjalistów, ale biorąc pod uwagę zapotrzebowanie, na pewno są one interesujące.

Na zakończenie.

Przekonani już, że praca programisty może być rzeczywiście opłacalna? Chcecie zapewnić dziecku świetny start w przyszłość. Zapraszamy na warsztaty programowania dla dzieci w naszej szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *