Kurs programowania Python online

Naucz się programować od podstaw wykorzystując do tego jeden z najpopularniejszych języków.

Zapisz się już teraz

Dlaczego

kurs Python online?

Język programowania Python to jeden z najbardziej intuicyjnych i prostych składniowo języków kodowania. Jednocześnie jest na tyle rozwinięty i popularny, że jego znajomość gwarantuje świetne możliwości zatrudnienia w przyszłości. Dzięki Pythonowi już w młodym wieku można rozwijać profesjonalne umiejętności.

Dlaczego warto

uczyć się z nami?

Wspomagamy naszych uczniów na każdym etapie rozwoju ich programistycznej pasji. Dajemy im możliwości, opcje, szanse. Stawiamy na zarażanie pasją, zamiast zniechęcanie za pomocą nauki nudnej teorii. Nasze kursy programowania dla dzieci są pełne fascynujących projektów, wspomagają ich kreatywność, łączą w sobie profesjonalne kodowanie z możliwościami zrobienia czegoś odpowiedniego dla ich wieku.

Czego nauczysz się na kursie?

– nauczysz się podstaw dotyczacych programowania w Pythonie.
– zdobędziesz wiedzę i umiejętności zastosowania operatorów, pętli, itp.
– nauczysz się pisać własne programy i aplikacje…,
– a następnie przenosić je do połączonego z Pythonem środowiska graficznego.

Formularz zapisów

Zapisz się już teraz

Najczęściej zadawane pytania (FAQ).

W czasie trwania lekcji w pokoju z czatem znajduje się maksymalnie 12 osób. Jest to idealna ilość do tego, aby mogły one prowadzić ze sobą dyskusję, a równocześnie miały także szansę na indywidualne zainteresowanie prowadzącego.
Prowadzimy jedną lekcję tygodniowo. Jej długość to 120 minut. Jest to idealny czas na to, żeby zapoznać słuchaczy z materiałem, wyjaśnić niuanse danego zagadnienia i jednocześnie odpowiedzieć na nurtujące uczniów pytania.
Poziom prowadzenia kursów online w naszej szkole niczym nie odbiega od tego, w jaki sposób, od wielu lat prowadzimy także kursy stacjonarne. W przypadku nauki przez Internet autorski, dostosowany do tego program to podstawa. Drugim ważnym czynnikiem jest ogólne nastawienie i chęci do nauki, jakie przejawiają uczniowie.
Nasze zajęcia programowania dla dzieci i młodzieży to kursy przeznaczone dla osób w wieku szkolnym, tj. od 7 do 18 roku życia. Wiele z nich to dodatkowy podział na grupy wiekowe i kolejne stopnie zaawansowania.

 

Python ogólne informacje.

Jeden z kilku najpopularniejszych, wysokopoziomowych języków programowania, który pozwala na stworzenie wielu programów używanych w każdym możliwym celu. Jako język posiadający wiele interpreterów na przeróżnych systemach operacyjnych, jest jednym z topowych języków wieloplatformowych.

Dlaczego warto uczyć się programowania w języku Python?

Kurs programowania dla dzieci i młodzieży online w Pythonie nie jest przypadkiem. Jest to niesamowicie elastyczny, a jednocześnie intuicyjnie prosty język programowania, którego nauka nie wymaga od słuchaczy znajomości kodowania jeszcze przed jej rozpoczęciem. Ponadto jest to język, od którego można zacząć, ale i na którym można skończyć pogłębianie programistycznej pasji, nadal mając możliwość ciekawych opcji zawodowych. Dla ambitnych, którzy chcą poznać kolejne bardziej skomplikowane języki, jest to świetna opcja na start.

Programista Python to z roku na rok coraz więcej stanowisk w małych i dużych firmach.

Python znany jest od ponad dwóch dekad, jednak dopiero niedawno wyszedł z cienia innych języków programowania i zauważono jego olbrzymie możliwości. Warsztaty programowania dla dzieci w Pythonie powstały właśnie między innymi dlatego, że zainteresowanie tym językiem wrosło w ostatnim czasie o kilkaset procent.

Wykorzystanie języka Python.

– jako język skryptowy w aplikacjach stworzonych w innych językach, np. Gimp,

– jako część nawet największych światowych projektów, ze względu na jego integrację z wieloma innymi językami programowania,

– dzięki językowi Python działa między innymi taki serwis jak You Tube.

Poziom skomplikowania języka Python.

Python znany jest z tego, że jest jednym najbardziej intuicyjnych i stosunkowo prostych językiem programowania dostępnym dla szerokiego grona odbiorców. Jednocześnie jest to język, który w dużej mierze bazuje na odpowiednim sformatowaniu poleceń, co momentami wydłuża proces tworzenia nowych programów.

Popularność języka Python.

Kiedyś język Python był popularny głównie w hermetycznych środowiskach młodych pasjonatów programowania. Obecnie przeszedł on do grona najbardziej pożądanych języków na rynku pracy. Kurs programowania dla dzieci i młodzieży w Pythonie jest naturalnym następstwem tego, jak często jest on wyszukiwany przez młode osoby chcące zająć się poważnie programowaniem.