Półkolonie zimowe 2017
Serdecznie zapraszamy na półkolonie zimowe, które odbędą się w czasie ferii zimowych. Proponujemy dwa turnusy zajęć w dwóch lokalizacjach.
Szkoła Podstawowa nr 29 – ul. Dembowskiego 12
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 51 – al. Kijowska 8
Turnus I
termin 30.01-03.02
SP nr 29 – Kurs Wprowadzający w Świat Magii Programowania (8-15lat)
ZSO nr 51 – Minecraft (8-15lat) LUB Kurs specjalizacyjny – programowanie aplikacji mobilnych (od 10 r.ż.)
Turnus II
termin 06.02-10.02
SP nr 29 – FutureLab – technologie jutra (nowość!) (8-15lat) LUB Kurs specjalizacyjny – programowanie stron internetowych (od 10 r.ż.)
ZSO nr 51 – Kurs Wprowadzający w Świat Magii Programowania (8-15lat) LUB Kurs specjalizacyjny – programowanie elektroniki (od 10 r.ż.)
Cena: 690zł
Cena obejmuje:
-
pełen zakres materiału semestralnego
35h zajęć w ciągu 5 dni – materiał semestralny realizowany w ciągu 23h + dodatkowe atrakcje
zajęcia od pon do pt w godzinach 9-16 -
wyżywienie w ciągu dnia (drugie śniadanie, obiad, napoje, podwieczorek)
Zakresy tematyczne kursów:
Kurs Wprowadzający w Świat Magii Programowania
Future Lab – technologie jutra (nowość!)
Świat komputerów rozwija się w zastraszającym tempie – rzeczy które nie tak dawno były uznane za wymysły pisarzy czy reżyserów dziś wchodzą do użytku codziennego. Future lab to kurs poświęcony najnowszym technologiom – uczestnicy w jego toku poznają narzędzia i programy wirtualnej rzeczywistości (VR), rzeczywistości rozszerzonej (AR) i innych rozwiązań, które w przyszłości znajdą szersze zastosowanie. Kursanci zdobędą praktyczną wiedzę z powyższych zagadnień oraz poznają trendy i kierunki obecne na technologicznym rynku.
Minecraft
Najpopularniejsza gra tej dekady – wirtualna piaskownica w której można stworzyć własny barwny i żywy świat, pełen tajemnic i zasad. Kurs Minecrafta jako jedyny w swoim rodzaju uczy podczas gry; kursanci wykorzystując jej podstawowe elementy poznają zagadnienia z pogranicza elektroniki i programowania, tworząc zautomatyzowane oświetlenie, czasowe opóźniacze, i wiele innych mechanizmów, które znajdują zastosowanie w życiu codziennym. Przez tworzenie wirtualnych poznają podstawy elektroniki (bramki logiczne etc) i programowania (warunki proste, przepływ kodu) wyciągając z gry nie tylko satysfakcję z tworzenia ale również praktyczne umiejętności.
Programowanie aplikacji mobilnych
Kalkulator, mapa, notatnik i wiele innych przydatnych programów można znaleźć obecnie w każdej komórce. Każdą z aplikacji steruje zestaw instrukcji: kod napisany przez programistę. Uczestnicy w trakcie kursu uczą się pisać programy wykorzystujące możliwości smartfonów: projekty oparte o wbudowane w telefon czujniki (akcelerometr, żyroskop etc) i inne funkcje androida. Uczestnicy poznają podstawowe pojęcia z zakresu programowania (logika kodu: instrukcje sterujące, pętle etc) a także interfejs programu do tworzenia aplikacji AppInventor.
Programowanie stron internetowych
Sieć jest pełna ciekawych i estetycznych stron, od prostych blogów do wielkich serwisów bankowych. Zaprojektowanie oraz napisanie strony internetowej to proces równie ciekawy, co angażujący. Program przewiduje naukę tworzenia witryn sieciowych z wykorzystaniem współczesnych technologii HTML 5, CSS oraz JavaScript, co przekłada się na interaktywne strony. Równolegle poznaje podstawy projektowania graficznego i programowania elementów interfejsów.
Programowanie elektroniki
Programowanie nie kończy się na komputerach, kod pisany jest również pod układy elektroniczne, by wykonywały wyznaczone przez nas zadania: zapalały światła o określonej godzinie, wyświetlały informacje, ostrzegały i wspomagały przy pewnych warunkach. Kurs elektroniki umożliwia poznanie zasad programowania mikrokontrolerów – przy pomocy platformy RaspberryPi i języka Python kursanci tworzą własne projekty bazujące na diodach, czujnikach i strukturze Python’a, ucząc się nie tylko fundamentalnych zasad elektroniki, ale również i zasad jej programowania (warunków prostych, zmiennych etc)