Relacja z III edycji Devoxx4Kids Kraków

Trzecia edycja Devoxx4Kids w Krakowie za nami!

Konferencja odbyła się w budynku ICE Kraków Congress Centre przy ul. Marii Konopnickiej 17  i miała charakter otwarty, a udział w niej był bezpłatny – przyświecał nam cel, aby każde dziecko, które interesuje się programowaniem i nowymi technologiami, miało możliwość spróbowania swoich sił.

Tegoroczna konferencja była wyjątkowa ze względu na nawiązaną współpracę z organizatorami Devoxx Poland -największej konferencji Javy na świecie stworzonej i skierowanej do developerów. Podczas gdy nasi uczestnicy stawiali swoje pierwsze programistyczne kroki, wytrawni developerzy podnosili swoje kompetencje i nawiązywali kontakty z prelegentami z całego świata.

Czego dotyczyły zajęcia?

Uczestnikami Devoxx4Kids były dzieci w wieku 5 do 15 lat, które zostały podzielone na trzy grupy wiekowe: 5+, 8+ i 11+, dzięki czemu zajęcia były dostosowane do wymagań i umiejętności każdej z grup. Najmłodsi przy użyciu specjalnie zaprojektowanej zabawki, w aktywny sposób ćwiczyli budowanie oraz rozumienie skryptów, a następnie mieli okazję zaprogramować swojego pierwszego robota

Starsze grupy uczestniczyły w warsztatach Magii Programowania Gier i Animacji, na których uczestnicy zapoznali się z pojęciami i mechanizmami programistycznymi. Pod okiem doświadczonych instruktorów, poprzez tworzenie samodzielnej animacji zyskali umiejętność poruszania się w programie Scratch. Warsztaty przyczyniły się do rozwoju twórczego myślenia, umiejętności pracy w grupie oraz dzieci nabrały zdolności prezentacji efektów własnej pracy.

DSC_0082 DSC_0024

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *