PrograMisie

to cykl zajęć przeznaczonych dla dzieci, które chcą postawić pierwsze kroki w świecie programistów. Jest to aktywnie spędzone 60 minut, w czasie których dzieci poznają podstawowe pojęcia i mechanizmy tworzenia kodów oraz samodzielnie tworzą swoje pierwsze skrypty.

Zajęcia już od najmłodszych lat pozwalają dzieciom zaznajomić się z podstawami programowania. Wykorzystujemy różne aplikacje (m.in. ScratchJr), które w przyjazny sposób wprowadzają w specyfikę programowania. Każde dziecko, przy użyciu tabletu, tworzy swój własny skrypt już na pierwszych zajęciach.

Wiemy, że podstawową aktywnością dzieci jest zabawa, dlatego w czasie naszych zajęć wykorzystujemy jej elementy, aby mali programiści w łatwy sposób mogli przyswajać wiedzę. Przy użyciu specjalnie zaprojektowanej zabawki, w aktywny sposób ćwiczymy budowanie oraz rozumienie skryptów.

Kurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku 5-7 lat. Semestr zajęć to 15 spotkań po jednej godzinie. W ramach cyklu PrograMisie przewidujemy 6 takich semestrów, w trakcie których dzieci nie tylko uczą się programować, ale także rozwijają umiejętność logicznego oraz kreatywnego myślenia. W naszych zajęciach kładziemy duży nacisk na rozwój kompetencji poznawczych oraz społecznych, co z pewnością wpływa korzystnie na dalszy rozwój dziecka.