Zajęcia z grafiki komputerowej dla dzieci. Moda czy uwolnienie kreatywności?

Nauka grafiki komputerowej staje się po części nowoczesnym odpowiednikiem znanej nam z lat szkolnych plastyki. Oczywiście nie można ich porównywać jeden do jednego, gdyż wiele ich aspektów w rzeczywistości diametralnie się różni, jednak należy pamiętać, że grafika komputerowa to sztuka dzisiejszych czasów.

Grafika komputerowa w przestrzeni publicznej

W przestrzeni publicznej znajduje się cała masa większych lub mniejszych sposobów wyrażania się poprzez sztukę, ale za pomocą grafiki komputerowej. Nie można też nie zauważyć głównego nurtu, w którym grafika komputerowa odgrywa najważniejszą rolę, czyli reklamy, grafika użytkowa itp. Dlatego też dzieci i młodzież które stawiają na kreatywność, przekaz wizualny, ale i nowoczesne formy komunikacji mogą doskonale odnaleźć się na zajęciach z grafiki komputerowej.

Czy grafika komputerowa wymaga talentu?

Tak jak każda dziedzina życia, grafika komputerowa jest dla wszystkich, ale ci z wyjątkowym talentem do jej tworzenia zdecydowanie odnajdą się w niej szybciej i łatwiej. Jednocześnie tworzenie grafiki komputerowej jest znacznie łatwiejsze niż ma to w przypadku malowania realistycznych obrazów czy portretów. Pewna część grafiki komputerowej może być dostępną dla każdego, gdyż nie wymaga jako takiego talentu rysowniczego czy malarskiego. Duża ilość otaczającej nas grafiki reklamowej powstała ze zdjęć czy gotowych grafik, a jej potencjał artystyczny wyrósł na kanwie kreatywności i umiejętności zastosowania odpowiednich cyfrowych umiejętności i narzędzi graficznych.  Oczywiście nie możemy tu generalizować i większość najlepszych grafików komputerowych to osoby uzdolnione plastycznie na wielu frontach, które potrafią połączyć talent do odręcznego tworzenia rysunku z talentem i umiejętnościami zastosowania odpowiednich programów i możliwości jakie dają dzisiejsze technologie.

Zajęcia z grafiki komputerowej a ogólny rozwój umiejętności.

Zajęcia z grafiki komputerowej, podobnie jak wszystkie zajęcia artystyczne przede wszystkim wpływają na olbrzymi rozwój kreatywności oraz myślenia projektowego. Ponadto wzmacniają poczucie własnej wartości, tym bardziej że pierwsze, naprawdę ciekawe efekty swojej pracy można zobaczyć już po kilku zajęciach.  No i ostatecznie, jako że do grafiki komputerowej używamy jak sama nazwa mówi komputera i poważnych z nim urządzeń i programów, nauka grafiki komputerowej to także świetna szkoła tego, jak wykorzystywać technologiczne właściwości do własnych celów i nie stać się jedynie biernym użytkownikiem prostych przekazów, ale samemu je tworzyć z możliwością zaprezentowania ich milionom, ludzi na całym świecie.

Oprogramowanie do zajęć z grafiki komputerowej w naszej Akademii.

Podczas zajęć z grafiki prowadzonych w naszej szkole online, korzystamy wyłącznie z dostępnego dla wszystkich oprogramowania, czyli GIMP. Jest to bezpłatny program, który nie potrzebuje dodatkowych płatnych pakietów, żeby móc zrobić w nim praktycznie wszystko. Jednocześnie jego funkcje i cały interfejs są mocno zbliżone do najbardziej znanego na świecie, ale płatnego Photoshopa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *