Programowanie dla dzieci online. Czy warto?

Ostatni czas to moment, kiedy wreszcie doczekaliśmy wielkiej migracji całego społeczeństwa do sieci. Chcąc – nie chcąc, wiele aktywności musiało przenieść się online i nagle zdaliśmy sobie sprawę z tego, że nasz świat jest już gotowy na przejście w cyfrowe normy. Okazało się, że większość stanowisk pracy, które ograniczają się do pracy biurowej i kontaktów można wykonywać zdalnie. Zakup i możliwości zamawiania usług przez Internet stały się błogosławieństwem dla wielu do tej pory sceptycznie nastawionych do innowacji technologicznych osób. Ba! Nagle informatyzacja urzędów okazała się nie tylko złudnym projektem, jak do tej pory wielu sądziło, ale rzeczywistością.

Powstało przekonanie o użyteczności nowoczesnej technologii i jednocześnie utworzyła się potrzeba, by jeszcze więcej dziedzin życia przeniosło się do sieci. Takim kierunkiem jest też jeden z najważniejszych aspektów naszego życia – kształcenie i edukacja. Jako szkoła programowania dla dzieci dostawaliśmy już od jakiegoś czasu sygnały, że coraz więcej naszych słuchaczy będzie zainteresowanych takim trybem nauki. Teraz, wiemy już na pewno, że jest to trafnie obrany kierunek. Dlatego pełną parą ruszamy z naszym przygotowywanym od dawna projektem, jakimi są dostępne dla wszystkich młodych ludzi kursy programowania online. W końcu jak nie my i nasza specjalizacja mają wyznaczać kierunku tego typu rozwoju, to kto? 😉

Kodowanie online dla dzieci i młodzieży. Dla kogo taki tryb?

Prowadzone przez nas do tej pory pojedyncze warsztaty programowania dla dzieci w formie webinarów online zyskały uznanie wśród słuchaczy. Zarówno uczniowie, jak i rodzice cenią sobie zmiany, jakie niesie za sobą ten rodzaj edukacji. Wśród jej najważniejszych cech jest oszczędność czasu i dostępność z każdego miejsca na świecie.

Branie udziału w kursach kodowania przez Internet pozwala słuchaczom i ich rodzinom zaoszczędzić wiele cennego czasu – między innymi tego, który podczas zajęć stacjonarnych może być tracony przez dojazdy na miejsce kursów, jak i ogólnie przygotowania się do nauki. Ponadto dochodzą też koszty finansowe związane z dojazdami. Nauka programowania online dla dzieci i młodzieży, jak i ogólnie rozwój wszelakich umiejętności poprzez zajęcia w sieci zdecydowanie lepiej wpisują się w często dosyć intensywny rytm dnia wielu rodzin.

Korzystając z warsztatów programowania online, można spokojnie zaplanować nadchodzące dni ze świadomością, że nawet wyjazd, czy choroba nie sprawią, iż dziecko nie będzie miało możliwości wzięcia udziału w lekcji. Są one dostępne z każdego miejsca, wystarczy mieć ze sobą laptopa i opcję połączenia z Internetem.

Nauka kodowania dla dzieci online a kursy stacjonarne.

Programowanie dla dzieci online okazało się być nie tylko łatwiejszym sposobem na możliwości uczestnictwa w popołudniowych zajęciach dla młodych, chętnych rozwoju słuchaczy, ale także jest równie efektywna, co stacjonarne warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży.

Przenieśliśmy do sieci swoje doświadczenie, połączyliśmy je z naszym autorskim programem i stworzyliśmy zajęcia, które idealnie nadają się do kształcenia przez Internet. Semestr zajęć online kończy się podsumowaniem wiedzy dokładnie takim samym, jak ten podczas kursów stacjonarnych, nie ma więc obaw, że kurs kodowania przez Internet nauczy słuchaczy mniej lub słabszej jakości materiału. Różnica w przekazywaniu wiedzy pojawia się tylko na poziomie możliwości technologicznych.

Prowadzimy programowanie dla dzieci online wyłącznie na sprawdzonych platformach e-learningowych, które oferują mnogość opcji uczestniczenia w webinarach, dzielenia się informacjami, pytaniami i projektami z resztą grupy, jak i prowadzącym. Dzięki nim nie ma różnicy w aktywności uczniów podczas zajęć stacjonarnych, a podczas tych odbywających się przez sieć.

Możliwości technologiczne pozwalają na wprowadzanie takich samych cech kursu jak ma to w przypadku standardowych zajęć, jeżeli chodzi o możliwości indywidualnej pomocy prowadzącego kurs, jak i na przykład rozwój umiejętności pracy w grupie rówieśników.

Jednocześnie programowanie dla dzieci online jest odświeżoną wersją możliwości edukacyjnych. Dzieci fascynuje możliwość brania udziału w lekcjach przez Internet, jak i są motywowane do obrania dodatkowej, samodzielnej ścieżki rozwijania swojej pasji. Zajęcia takie często nie kończą się dla słuchacza w momencie wyjścia z klasy, tylko budują w nich potrzebę dalszego, samodzielnego zgłębiania wiedzy już po wyłączeniu webinaru.

Parę słów na zakończenie.

Kurs programowania dla dzieci online nie jest zastępstwem dla stacjonarnych kursów programowania, jest dla nich alternatywą. Nie każde dziecko polubi lub odnajdzie się w tego typu formie kształcenia. My zachęcamy do spróbowania. Zapisy i informacje tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *