Warsztaty Świąteczne z Akademią Programowania!

Darmowe zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży w ramach warsztatów świątecznych

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych klientów na bezpłatne warsztaty świąteczne!

Zajęcia odbędą się w naszym biurze przy ulicy Urzędniczej 29/1 w Krakowie w terminie 10-11 grudnia. Chcemy zaprosić wszystkich uczestników naszych zajęć do wypróbowania innej tematyki kursów – przyjdź i zobacz czy Ci się spodoba, zapisy na półkolonie zimowe ruszają już wkrótce!

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy poprzez formularz.
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Czas trwania wszystkich zajęć to 1,5h.
W czasie przerw przewidujemy krótkie konkursy i dodatkowe atrakcje. Osoby, które zdecydują się na obecność przez cały dzień prosimy o przyniesienie własnego drugiego śniadania.

Harmonogram

Sobota, 10/12/2016

godz. 10 – Grafika (BRAK MIEJSC) w związku z dużym zainteresowaniem uruchamiamy dodatkową grupę w  o 16

godz. 12 – FutureLab – technologie jutra (BRAK MIEJSC)

godz. 14 – Minecraft  (BRAK MIEJSC) w związku z dużym zainteresowaniem uruchamiamy dodatkową grupę w niedzielę o 15

godz. 16 – Grafika

Niedziela, 11/12/2016 – zajęcia specjalizacyjne + Minecraft

godz. 10 – Programowanie aplikacji mobilnych*

godz. 12 – Programowanie stron internetowych*

godz. 14 – Programowanie elektroniki*

godz. 15 – Minecraft (BRAK MIEJSC)

 

*dostępne dla kursantów uczestniczących w IVsem (8-10) lub IIsem (11-15) Kursu Wprowadzającego – zajęcia specjalizacyjne wymagają pewnego poziomu wiedzy zdobytej już na naszym kursie

Opisy kursów

Grafika

Kurs skierowany jest do wszystkich dzieci, które pragną połączyć artystyczne pasje z nowoczesnymi technologiami. Uczestnicy poznają podstawowe pojęcia związane z samą grafiką – teorię kolorów, zasady rządzące proporcjami, teorię grafiki komputerowej (np. wiedza o formatach). Równie duży nacisk kładziemy na zajęcia praktyczne, w trakcie których uczestnicy zapoznają się z interfejsem programu GIMP 2 oraz nauczą się w jaki sposób wykorzystywać dostępne narzędzia do tworzenia autorskich grafik.

Future Lab – technologie jutra (nowość!)

Świat komputerów rozwija się w zastraszającym tempie – rzeczy które nie tak dawno były uznane za wymysły pisarzy czy reżyserów dziś wchodzą do użytku codziennego. Future lab to kurs poświęcony najnowszym technologiom – uczestnicy w jego toku poznają narzędzia i programy wirtualnej rzeczywistości (VR), rzeczywistości rozszerzonej (AR) i innych rozwiązań, które w przyszłości znajdą szersze zastosowanie. Kursanci zdobędą praktyczną wiedzę z powyższych zagadnień oraz poznają trendy i kierunki obecne na technologicznym rynku.

Minecraft

Najpopularniejsza gra tej dekady – wirtualna piaskownica w której można stworzyć własny barwny i żywy świat, pełen tajemnic i zasad. Kurs Minecrafta jako jedyny w swoim rodzaju uczy podczas gry; kursanci wykorzystując jej podstawowe elementy poznają zagadnienia z pogranicza elektroniki i programowania, tworząc zautomatyzowane oświetlenie, czasowe opóźniacze, i wiele innych mechanizmów, które znajdują zastosowanie w życiu codziennym. Przez tworzenie wirtualnych poznają podstawy elektroniki (bramki logiczne etc) i programowania (warunki proste, przepływ kodu) wyciągając z gry nie tylko satysfakcję z tworzenia ale również praktyczne umiejętności.

Specjalizacje

(dla uczestników Kursu Wprowadzającego IV semestr 8-10 oraz II semestr 11-15)

Programowanie aplikacji mobilnych

Kalkulator, mapa, notatnik i wiele innych przydatnych programów można znaleźć obecnie w każdej komórce. Każdą z aplikacji steruje zestaw instrukcji: kod napisany przez programistę. Uczestnicy w trakcie kursu uczą się pisać programy wykorzystujące możliwości smartfonów: projekty oparte o wbudowane w telefon czujniki (akcelerometr, żyroskop etc)  i inne funkcje androida. Uczestnicy poznają podstawowe pojęcia z zakresu programowania (logika kodu: instrukcje sterujące, pętle etc) a także interfejs programu do tworzenia aplikacji AppInventor.

Programowanie stron internetowych

Sieć jest pełna ciekawych i estetycznych stron, od prostych blogów do wielkich serwisów bankowych. Zaprojektowanie oraz napisanie strony internetowej to proces równie ciekawy, co angażujący. Program przewiduje naukę tworzenia witryn sieciowych z wykorzystaniem współczesnych technologii HTML 5, CSS oraz JavaScript, co przekłada się na interaktywne strony. Równolegle poznaje podstawy projektowania graficznego i programowania elementów interfejsów.

Programowanie elektroniki

Programowanie nie kończy się na komputerach, kod pisany jest również pod układy elektroniczne, by wykonywały wyznaczone przez nas zadania: zapalały światła o określonej godzinie, wyświetlały informacje, ostrzegały i wspomagały przy pewnych warunkach. Kurs elektroniki umożliwia poznanie zasad programowania mikrokontrolerów – przy pomocy platformy RaspberryPi i języka Python kursanci tworzą własne projekty bazujące na diodach, czujnikach i strukturze Python’a, ucząc się nie tylko fundamentalnych zasad elektroniki, ale również i zasad jej programowania (warunków prostych, zmiennych etc)

 

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy poprzez formularz pod linkiem.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *